Ha tartunk kint növényt, ebben az időjárásban szépen sorban már kezdjük őket behordani a meleg lakásba. Ilyenkor azonban a virággal együtt nem kívánt vendégeket is behozhatunk kintről. Ha cserepes növényeket elhelyezzük lakásunkban, mindenképp vizsgáljuk át leveleit, találunk-e rajta bármilyen kártevőt, vagy kártevőre utaló jelet.

Kártevőirtás Budapesten és környékén

Elszaporodtak környezetében a rovarok vagy a rágcsálók? Hívjon most: 06-70/70-22-409, vagy küldje el telefonszámát és mi azonnal visszahívjuk!

    A küldéssel elfogadja, hogy visszahívjuk (Adatkezelés)

    Figyeljük meg alaposan például, hogy a levél fonákján, illetve a hajtások mentén találunk-e bármilyen élősködőt. Mivel a kártevők hamar elszaporodhatnak lakásunkba, az is jó lehet, ha egyesével vizsgáljuk meg az összes behozott növény leveleit, biztos, ami biztos alapon.

    Milyen kártevők bújnak meg legtöbbször a növényeken?

    A Pajzstetvek körülbelül 3 milliméter nagyságú, mozdulatlan kis lények, melyeken sokszor egyszerűen átsiklik az ember tekintete. Alig észrevehetőek, beleolvadnak környezetükbe, és legtöbbször a levél fonákon, és a hajtásokon telepednek meg. Ezek a kártevők leginkább a pálmaféléket, az örökzöld dézsás növényeket, és a keménylombú növényeket kedvelik.

    Ha fertőzött növényt találunk, az a teendőnk, hogy lesúroljuk a levél fonákról a pajzstetveket. Távolítsuk el a virágföld legfelső rétegét, majd a felületét be kell csomagolnunk fóliával. Ez azért fontos, mert meg tudjuk akadályozni, hogy az eltávolított tetvek visszapotyogjanak a virágföldre. Jó, ha ezután a virágot átpermetezzük növényvédő szerrel, vagy repceolajjal.

    Mi a teendő a Molytetvekkel?

    A moly tetveket Liszteske néven is emlegetik, aprócska, csupán 3 milliméter hosszúságú, és leggyakrabban a téli selyemmályván, fuksziákon, vagy a sétányrózsákon találhatjuk meg őket. Nehéz ellenük védekezni, hiszen tudnak repülni is. Ha ilyen kártevőre gyanakodunk, az a legjobb, ha sárga ragacsos papírt helyezünk ki a növények környékére, majd ezt a papírt pár naponta ellenőrizzük.

    novenyek

    Ha a ragacsos papíron apró fehér rovarokat találunk, akkor biztosak lehetünk abban, hogy Molytetvekkel állunk szemben. Ez esetben azonnal el kell kezdenünk az irtást, és a védekezést. Ezek a kártevők annyira el tudnak szaporodni, hogy még a növényünk is elpusztulhat. A legjobb védekezés velük szemben, ha hetente több alkalommal átpermetezzük a növényeket repceolajjal.

    Hogyan tudjuk megvédeni növényeinket a kártevőktől?

    A legjobb, ha addig kint hagyjuk a szabadba a cserepes növényeket, amíg csak tudjuk, hiszen a növényekre kint, hűvösebb időben nem telepszenek meg az élősködők olyan könnyedén. Jó, ha pár hetente átpermetezzük azokat repceolajjal. Ez az egyetlen környezetvédelmi szempontból teljesen biztonságos termék. Ez az olaj lényegében elzárja a pajzstetvek légúti nyílásait, ennek köszönhetően pedig kis időn belül egyszerűen megfulladnak. Az olajos dolgok azonban csak kemény lombú növényeknél használhatók.

    Alapvető tény, hogy minél hűvösebb a levegő, annál kevésbé fognak elszaporodni az élősködők és a kártevők. Ezért aztán sok szakértő azt tanácsolja, az a legjobb, ha megvárjuk, amíg beköszönt néhány téli napon az enyhe időjárás, ekkor pedig szépen tegyük ki növényeinket a szabad levegőre. Ez a leghatásosabb védekezés a kártevők ellen!

    Hogyan szabadulhat a kártevőktől?

    Hívjon minket és segítünk