A légy az egyik legidegesítőbb és legtöbb kellemetlenséget okozó rovar, amellyel sűrűn találkozunk a lakásunkban. Nincs is annál bosszantóbb, mikor legszebb álmunkból az kelt fel, hogy ott zümmög percekig a fejünk felett a légy és az arcunkra is rászáll. Arről nem is beszélve, hogy nem csak zavaróak, de rengeteg súlyos betegséget is képesek hordozni.

Rovarirtás Budapesten és környékén

Elszaporodtak környezetében a rovarok vagy a rágcsálók? Hívjon most: 06-70/70-22-409, vagy küldje el telefonszámát és mi azonnal visszahívjuk!

    A küldéssel elfogadja, hogy visszahívjuk (Adatkezelés)

    A légy a petéit az ételmaradékra és a romlott élelmiszerekbe rakja. Igen gyorsan képesek szaporodni, főleg meleg időjárásban. Ahhoz, hogy a legyek ne tudjanak az otthonunkba berepülni, jó, ha mindent elkövetünk. Sose hagyjuk elöl az ételmaradékot, a szemeteseket pedig rendszerint ürítsük és takarítsuk, fertőtlenítsük ki. A nyílászárókra szereljünk fel szúnyoghálót és az ajtókra is tegyünk fülfüggönyt, így amikor közlekedünk, akkor se tudnak besurranni mellettünk. Ha mégis bejutnak ezek az idegesítő kártevők, akkor jó ötlet lehet beszerezni egy légycsapót, ám nem mindig ez a leghatásosabb módszer ellenük.

    Hogyan szabaduljunk meg a legyektől?

    Tudtad, hogy a legyek ellen nem csak a hagyományos légycsapó, vagy a nem túl esztétikus légypapír lehet megoldás? Nem szeretik például a levendula, a cédrus és az eukaliptusz illatát sem. Ezek az olajok közül pedig valamelyiket nyugodtan használjuk párologtatóban, vagy akár egy vattapamacsra csepegtetve helyezzük el több helyen a lakásban. Mivel a legyek ki nem állhatják ezeket az illatokat, kis időn belül azt fogjuk tapasztalni, hogy ezek az idegesítő állatok teljesen eltűntek az otthonunkból.

    Így védekezhetünk a legyek és a molyok ellen!

    De ha hagyományos megoldásokat is be szeretnénk vetni, akkor akár mi magunk is elkészíthetjük a légypapírt. Élénk színben pompázó sárga kartoncsíkra lesz szükségünk, melyet át kell kennünk melasszal. Ezt pedig lógassuk, le a lámpáról, vagy az ajtóról. Tegyük olyan helyre, ahol számunkra nem okozhat gondot, mi nem ragadhatunk bele és nem lesz nekünk útban.

    Mi a helyzet a molyokkal?

    Ezek az apró, ezüstszínű molylepkék sorba pusztulnak el kora ősszel, ahogy beköszönt a hidegebb időjárás, ám ha ilyen enyhe telünk van, akkor jó eséllyel sok életben marad és képesek minket bosszantani az év bármely szakában. Petéiket legtöbbször gyapjú, pamut anyagba, vagy szőrmébe rakják le, ezt pedig a kikelő lárvák azonnal elkezdik csemegézni. Számos hasznos tipp van arra, hogyan előzzük meg a moly inváziót. A molyok szeretik a poros és a koszos közeget, ezért alaposan takarítsunk ki, rámoljuk ki a szekrényeket, komódokat. A rég nem használt kabátok, ágyneműk már sok esetben molyosak lehetnek. A molyok a ruhák mosásával, napoztatásával, szellőztetésével hamar elpusztíthatóak.

    De szuper védekezés lehet ellenük az is, ha néhány csepp eukaliptusz, vagy cédrus illóolajat csepegtetünk a gyapjúholmink mosásakor az öblítőhöz, majd amikor a mosógép az öblítésnél tart, állítsuk meg és hagyjuk, hogy ebben a vízben álljon legalább egy 30 percet. A moly petéket a fagyasztás is elpusztítja, így a molyrágta gyapjú ruhánkat alaposan becsomagolhatjuk egy nejlon zacskóba, majd tegyük be pihenni egy teljes napra a mélyhűtőbe. Az eukaliptuszon és a cédruson kívül ki nem állhatják még a borsmenta és a levendula illatát sem.

    Hogyan szabadulhat meg a rovaroktól?

    Hívjon minket és segítünk