Ha növényeket tartunk otthon, akkor jól tudjunk, hogy mennyi gondozásra van szükségük ahhoz, hogy szépen növekedjenek és virágozzanak. Az őszi, téli hónapokban azonban nem kell megijedni, ha nem látjuk őket fantasztikusan fejlődni és nem lep el minket egyik napról a másikra a virágözön.

Kártevőirtás Budapesten és környékén

Elszaporodtak környezetében a rovarok vagy a rágcsálók? Hívjon most: 06-70/70-22-409, vagy küldje el telefonszámát és mi azonnal visszahívjuk!

    A küldéssel elfogadja, hogy visszahívjuk (Adatkezelés)

    Ezekben a fényszegény hónapokban elégedjünk meg annyival, hogy növényünk éldegél és türelmesen várja a tavaszt és a sok napsütést. Fontos, hogy ebben az időszakban még jobban odafigyeljünk növényeink körülményeire, hiszen ilyenkor a növény sokkal könnyebben betegszik meg. Egy erős, egészséges növény viszont van annyira ellenálló, hogy szembenézzen a betegségekkel, vagy éppen a kártevőkkel.

    Ezek a leggyakoribb kártevők a növényeken

    Kártevők esetén legtöbbször csak arra figyelünk fel, hogy valamilyen kis rovarok röpködnek a lakásunkban. Először talán nem is jut eszünkbe, hogy növényeinkről származnak, pedig nagyon fontos, hogy időben észrevegyük a baj okát. Ha röpködő kisállatokat észlelünk otthonunkban, fontos hogy megtaláljuk a fertőzött növényt és minél előbb elkülönítsük a többitől, hiszen ezek a kártevők nagyon kis időn belül átterjedhetnek az összes növényre. Ha a szobanövényeken apró zöld bogárkákat látunk, akkor nagy valószínűséggel, egyszerű levéltetvekkel van dolgunk, ezeket szinte minden növénytartó ismeri.

    Csak óvatosan! Ez a kártevő még télen is támad!

    Védekezhetünk ellenük csalánkivonattal, vagy enyhén szappanos vízzel. Illetve amíg nem lepték el az egész növényt a tetvek, csak néhányat találtunk, addig segíthet az is, ha egyszerűen a zuhany alatt óvatosan átmossuk a leveleit, így eltávolítjuk róluk a kellemetlen, apró kártevőket. A levelek alsó részén bujkálnak és nagyon szaporák az üvegházi molytetvek, melyek fehér színű, 2-3 mm nagyságú rovarok, amik felröppennek, ha megpiszkáljuk a fertőzött növény levelét. A megtámadott növény levele besárgul, majd elszárad és lehullik. Ha megjelennek növényeinken ezek a kis rovarok, akkor azonnal kezdjünk el védekezni ellenük, hiszen rengeteg tojást képesek lerakni és ebből kifolyólag nagyon könnyen elszaporodnak.

    Ezek a kártevők kimondottan a meleget szeretik. Körülbelül 22 Celsius fok felett érzik magukat jól, párás helyen. Ha ellenük szeretnénk védekezni, akkor tartsuk a növényeinket száraz helyen, mely hűvösebb ennél. Ám vannak olyan kártevők, melyek nem várják meg a jó időt és ebben az évszakban is megtámadhatják növényeinket.

    Melyik kártevő támad télen?

    A takácsatka kedveli a fűtött szoba kellemes hőmérsékletét és sűrűn megtámadja a benti növényzetet téli időszakban is. Apró, kb. 0,5 mm nagyságú kártevőről beszélünk, melynek színe vörösesbarna vagy sárgászöld. Különös ismertetőjele, hogy nagyon vékony hálókat tud szőni és a leveleket az erek mentén roncsolják leginkább. A fertőzött növény levelei sajnos kis időn belül elszáradnak, megsárgulnak és le is hullanak.

    Sokan megijednek, ha a növényeiket ellepik a takácsatkák, pedig nem olyan nehéz ellenük védekezni. Mivel a száraz levegőt kedvelik, képezni kell egy párás, nedves közeget nekik, ahol majd nem érzik ilyen jól magukat. Erre a célra tökéletes lehet, ha a jól megöntözött növényeket óvatosan bezacskózzuk, így a kártevők számára kedvezőtlen klímát teremthetünk és hamar el is fognak pusztulni.

    Hogyan szabadulhat meg a kártevőktől?

    Hívjon minket és segítünk