Legyen szó akármilyen kártevőről, jelenléte biztosan sok kellemetlenséget okoz. Ha egy csótány pihen a fogkefénken, vagy egy aprócska rovar fülled a reggeli müzlinkben, akkor biztosan nem fogjuk jól indítani a napunkat. Vannak azonban olyan kártevők, melyek nem csak jelenlétükkel okoznak kellemetlenséget, de komoly betegségeket is elkaphatunk tőlük.

Kártevőirtás Budapesten és környékén

Elszaporodtak környezetében a rovarok vagy a rágcsálók? Hívjon most: 06-70/70-22-409, vagy küldje el telefonszámát és mi azonnal visszahívjuk!

    A küldéssel elfogadja, hogy visszahívjuk (Adatkezelés)

    Nem könnyű elhinni, de nem árt észben tartani, hogy egy igen aprócska lakásban található rovar is képes olyan komoly egészségügyi problémákat okozni, mely akár a szívleálláshoz is vezethet. Sokan sajnos azt gondolják, ez csak a trópusi országokra jellemző, pedig a klímaváltozás miatt már hazánkban is megtalálhatóak azok a rovarok, melyek régebben még a melegebb éghajlatokon éltek, így a világ más országaiban terjedő betegségek a rovarok által elértek hozzánk is.

    A darázs, melynek csípésétől akár meg is halhatunk

    A darázs hazánkban az egyik legveszélyesebb rovarjai közé tartozik. Bár nem fertőző betegséget terjeszt, de emberre tekintve csípése nagyon komoly allergiás reakciót okozhat. Darázs allergia esetén már egyetlen egy csípés halálos tüneteket produkálhat. A csípés után körülbelül már 20 percen belül észlelhető az illető testén jelentkező bőrkiütések, bőrvörösség, a szem és az ajkai vizenyősen beduzzadhat, sok esetben fulladás lép fel. Ilyen esetben azonnal orvoshoz kell sietni, hiszen az allergiás ember élete akár másodperceken is múlhat.

    A beteg állapota ugyanis annyira gyorsan romolhat, hogy pár perc alatt kialakulhat olyan végzetes kimenetelű reakció, mint a szapora szívverés, vérnyomásesés, zavartság, hasmenés, hányás eszméletvesztés, vagy szívleállás.

    A 2 legveszélyesebb kártevő, amely akár életünket is elveheti

    A 2 legveszélyesebb kártevő, amely akár életünket is elveheti

    Különösen akkor veszélyes a csípés, ha a darázs az illető arcát, fejét csípte meg, ilyenkor ugyanis sokkal nagyobb a fulladásveszély. A darázs jellemzően 15-20 mm hosszúságú, ám néhány darázsfajta elérheti az 50 mm nagyságot is. Hártyás szárnyú rovarról beszélünk, melyeknek testét a jellegzetes sárga-fekete csík borítja. Ragadozó rovar, kevesen tudják, de közel 100-200 fajuk található meg hazánkban is. A legtöbbször előforduló fajták: a kecskedarázs, a lódarázs és a német darázs. A legtöbb darázs társas lény, tehát fészkeket épít, melyek legtöbbször a háztető alatt, kőrakások alatt, vagy faodvakban találkató meg. Tehát a legtöbb esetben kolóniákban találkozhatunk velük, mégis vannak olyan darazsak melyek egyedül, társ nélkül élnek. Ők a magányos darazsak, melyek leginkább sárból és agyagból készített fészkekben élnek melyeket a növények száraiba készítenek el.

    Ha lakásunkban, házunkban, vagy udvarunkban darázsfészket találunk, nem kell rögtön megijedni, de célszerű nagyon óvatosnak lenni. A boltok polcain már rengeteg darázsirtó szer található, ám ezek a legtöbb esetben csődöt mondanak, maximum annyit érhetünk el velük, hogy az eddig nyugodtan élő darazsakat felbosszantsuk vele, agresszívak lesznek. A legtöbb esetben ezek a spray-k nem is segítenek, ám főleg ha eldugott helyre építették meg fészküket (például a tetőcserép alá) akkor hívjunk darázsirtó szakembert, aki 95{b67cab82055e10dc89849071c78d925caef5fb6727e80b222baf6c63b47cb0e8}-ban teljesen ki tudja írtani őket otthonunkból.

    A legsúlyosabb fertőző betegségeket terjesztő rovar: a kullancs

    A kullancsokról az emberek nagyobb része azt hiszi, hogy csak erdőben és hasonló zöld övezetekben bukkanhatnak fel. Pedig egy hosszú séta után ruháinkon mi magunk is bevihetjük a lakásunkba, de ha kisállatunk van, akkor még nagyobb az esély arra, hogy a lakásba is találhatunk kullancsot. A kullancscsípés kifejezetten veszélyes lehet, hiszen nagyon sok betegséget, fertőzést hordoznak, többek között a Lyme –kórt is.

    Kártevőirtás Budapesten és környékén

    Elszaporodtak környezetében a rovarok vagy a rágcsálók? Hívjon most: 06-70/70-22-409, vagy küldje el telefonszámát és mi azonnal visszahívjuk!

      A küldéssel elfogadja, hogy visszahívjuk (Adatkezelés)

      Szakértők szerint a legtöbb esetben a kutyák szőrén kerülhet be a kullancs a lakásban, a baj azonban ott kezdődik, ha az állat egy fertőzött kullancsot szed össze séta közben, melyet miután bevisz a lakásba, kipottyan a szőréből, majd azonnal petézni kezd. Két hét eltelte alatt akár négyezer petét is képes a világra hozni, innentől kezdve pedig sajnos az egész család veszélybe kerülhet. A Lyme kór valójában nem is egy betegséget jelent és összesen háromféle baktérium is okozza, melyek egymással keverednek, ezután pedig ennek megfelelően három tünetcsoport jelenhet meg a betegen.

      Az első az izomgyulladás, a bőrpír, mellhártya- és szívizomgyulladás. A második az idegrendszert támadja meg, tehát a depressziótól egészen a bénulásig bármilyen idegrendszeri problémát előidézhet. A harmadik pedig az ízületeket támadja meg és a betegek 80{b67cab82055e10dc89849071c78d925caef5fb6727e80b222baf6c63b47cb0e8}-ának vannak ilyen tünetei. A kullancs 1-4 mm nagyságú, lapos, tojás alakú állat. Vérrel teleszívott állapotában babszem nagyságúra képes megduzzadni. Színe általában sárgásbarna.

      A kullancsok kifejléssel fejődnek. Egy nőstény példány 2-9 évig tartó élete alatt több ezer petét képes lerakni, amelyből a lárvák 2-8 hónap múlva kelnek ki, hőmérséklettől függően. Táplálkozásuktól függően a fejlődésük 2 hónap és 6 év között mozog, de átlagosan 3 év mire érettek lesznek. A kullancs a háziállatok, a földön fészkelő madarak, hüllők, vadonélő és háziállatok és az ember vérének szívásával táplálkozik.

      A legsúlyosabb fertőző betegségeket terjesztő rovar: a kullancs

      A legsúlyosabb fertőző betegségeket terjesztő rovar: a kullancs

      A statisztikák azt mutatják, hogy évről évre több kullancs található hazánkban. Sokan azonban azzal sincsenek tisztában, hogy hogy milyen módon kell védekezni ellenük. A pókszabású, ízeltlábú állatnak összesen 700 faja él a Földön. Különösen strapabírók, hiszen képesek akár évekig is táplálék nélkül életben maradni. A kullancs encehalitis, vagyis a vírusos agyvelő-és agyhártyagyulladás ellen létezik már védőoltás. Ennek tünetei a láz, fejfájás, hányás, rossz közérzet, végtagfájdalmak. Ezek a kellemetlen tünetek a csípés után 1-2 hétben szoktak jelentkezni. A legjobb védekezés a kullancsok ellen egyértelműen a megelőzés, melyeknél fontos szem előtt tartani, hogy mindig figyeljünk oda az öltözködésünkre, főleg ha kirándulni indulunk a természetben. Fontos a hosszúnadrág, melyet érdemes betűrni a zokniba, hasonlóan, mint a pólót a nadrágba.

      Jó, ha világos színű ruhában indulunk el, melyen könnyen észre tudjuk venni a kullancsot. Érdemes indulás előtt kullancsriasztóval befújni vagy bekenni magunkat. A legjobb riasztóhatást a dietil-toluamid (DEET), az etil-butil-acetil-aminopropionát, valamint a pikaridin tartalmú készítmények biztosítják. Kirándulás után alaposan át kell vizsgálnunk az egész testünket, figyelmesen, hiszen ezek az apró kártevők a legkisebb hajlatokban is képesek megbújni! Minél hamarabb észrevesszük a kullancsot, annál hamarabb el tudjuk távolítani, így kisebb a fertőzés veszélye.

      Hogyan szabadulhat meg ezektől a kártevőktől?

      Hívjon minket és azonnal segítünk